رابط های ارسال هم زمان صدا و تصویر کدامند؟

در این قسمت انواع رابط های ارسال هم زمان صدا و تصویر تشریح می شود.

رابط SCART

رابط SCART که عمدتاً توسط شرکت های سازنده اروپایی استفاده می شود، صدا و تصویر آنالوگ ورودی و خروجی و همین طور تصویر خروجی به صورت جزء RGB یا YUV را روی یک رابط 20 پین ارائه می کند. با توجه به وجود مبدل SCART به RCA و همین طور وجود رابط ورودی SCART در بعضی تلویزیون ها از این رابط به سادگی می توان استفاده کرد.

scart

رابط HDMI

HDMI یا همان رابط چند رسانه ای با کیفیت بالا، اولین بار در سال 2003 جهت رسانه های مطرح شد که می توان آن را نسل آینده ی کابل های صدا و تصویر نامید که با استفاده از آن می توان به سادگی تصاویر HD و چندین کانال صدا را بر روی یک کابل انتقال دارد.

این رابط یک رابط دیجیتالی برای انتقال داده به ویژه صوت و تصویر به وسیله ی یک کابل است. رابط چند رسانه ای، پس از ترکیب صدا و تصویر با یکدیگر، آن را با استفاده از یک کابل منتقل می کند. این فن آوری جایگزین استاندارد انتقال آنالوگ شده است که در آن برای انتقال تصویر از سه کابل و برای انتقال صوت از دو کابل استفاده می شد.

امروزه در سیستم دوربین های مداربسته جهت انتقال تصاویر از DVR یا NVR به نمایشگر، به طور معمول از نسخه ی یک کابل های رابط HDMI استفاده می شود که تأثیر به سزایی در نمایش حداکثری مشاهده تصاویر با کیفیت مناسب تر در نمایشگرها را به دنبال دارد.

آموزش های مرتبط :


امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =