ذخیره سازی تصویر در سیستم های شبکه

امروزه با به کارگیری روش های هوشمندانه، ضبط کننده ها قادر به تامین توان لازم با عملکرد بیشتر جهت بازیابی تصاویر هستند. رابط های کاربری پیشرفت کرده اند و قابلیت هایی همچون جستجوی ادراکی جهت مرور تصاویر بر اساس تقویم و مناسبت و کنترل های قابل انعطاف بازپخش، که به کاربر اجازه ی پرش به ساعت و روز خاصی یا به یک شماره ثانیه ی متغیر قبل از زمان اتمام ضبط را می دهد، به آنها افزوده شده است.

بعضی از گونه های NVR جدید دارای قابلیت های پیچیده تری همچون تکنولوژی توسعه یافته تطبیق چهره هستند که تصویر دریافتی از یک دوربین مداربسته متصل تحت شبکه (مجهز به قابلیت تشخیص چهره) با چهره ی از قبل شناسایی شده و ذخیره شده در ضبط کننده ی تصاویر را مقایسه می کند و در صورت یکسان بودن به کاربر اعلام می کند که می تواند به صورت یک پیام هشدار و از طریق پست الکترونیکی، سیستم هشدار، درگاه خروجی تجهیز، آژیر یا نمایشگر ارسال شود. این قابلیت به عنوان یک روش امنیتی با رویکرد استفاده ی سریع تر و بهینه تر از تصاویر ذخیره شده طراحی شده است.

قابلیت های نرم افزاری دیگری نیز بر اساس به کارگیری تصاویر ضبط شده ایجاد شده است که در این خصوص می توان به شمارش بازدیدکنندگان، محاسبه ی زمان بازدید اشخاص و حتی تخمین سن و جنسیت آنها اشاره کرد. این قابلیت ها می تواند به فروشگاه های کوچک برای ردگیری الگوی مشتریان کمک کند و اطلاعات جمعیتی مفیدی را ارائه دهد.

ذخیره سازی برای هر سیستم ویدئویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحان سیستم باید مطمئن شوند که حجم حافظه ی کافی برای مدت زمان، سرعت فریم و وضوح مورد نیاز جهت ذخیره سازی تصاویر را در اختیار دارند.

فن آوری های در حال تغییر بازار امروز، نیازمندی های ذخیره سازی را تغییر می دهند. گزینه های سنتی ذخیره سازی شامل DVRها، یک قسمت استاندارد از سیستم های آنالوگ و NVRها برای سیستم های IP هستند. هر دو نوع DVRها و NVRها دارای هارد دیسک هایی هستند که ذخیره سازی را ممکن می سازند و اگر حافظه ی ذخیره سازی بیشتری نیاز باشد، می توان از تجهیزات توسعه دهنده استفاده کرد.

دوره های پرطرفدار :


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان