دستگاه ضبط DVR دیجیتال کارتی

این DVR، یک برد الکترونیکی قابل نصب بر روی درگاه PCI کامپیوتر بوده، حالت داخلی و یا به طور خارجی و از طریق ورودی USB، به کامپیوتر متصل می شود. این نوع DVR در واقع رابط بین دوربین های مداربسته ی آنالوگ با کامپیوتر است و سایر وظایف، همچون تبدیل تصاویر از آنالوگ به دیجیتال و ذخیره تصاویر با فرمت های ویدئویی توسط کامپیوتر انجام شده و اطلاعات نیز درون کامپیوتر ذخیره می شود (شکل 8- 24).

کارت های DVR به صورت 4، 8، 16 و 32 کاناله در بازار موجودند که منظور از کانال، تعداد ورودی های تصویر است.

کیفیت تصاویر ضبط شده و تعداد فریم هایی که از هر تصویر در این کارت ها اخذ می شود، دارای اهمیت است. 640× 465 و 24 فریم در ثانیه، حالت متوسط این کارت هاست.

نرم افزارهای متنوعی در بازار وجود دارند که می توانند با انواع مختلف کارت های DVR کار کنند و کلیه ي امکانات مورد انتظار از یک سیستم دوربین مداربسته، از قبیل انتقال تصاویر از طریق شبکه یا خط تلفن، خروجی های دیجیتالی برای استفاده از سایر تجهیزات امنیتی، قابلیت ضبط با تشخیص حرکت، نقشه ی الکترونیکی و … در داخل این نرم افزارها تعبیه شده است.

در DVR کارتی، وجود یک کامپیوتر با حافظه ی ذخیره و قدرت پردازنده بالا مورد نیاز است. این سیستم بیشتر برای مصارف کوچک و استفاده های کوتاه مدت توصیه می شود. توجه به این نکته که یک کامپیوتر را باید برای استفاده از این کارت در نظر گرفت ضمن این که برای کارایی و امنیت بیشتر باید از استفاده های دیگر با کامپیوتر پرهیز شود و همچنین هزینه های بالای برق که هم زمان بخش های مختلف کامپیوتر مورد استفاده قرار می دهند، همگی بازار را به استفاده از سیستم های DVR مستقل سوق می دهد

آموزش های مرتبط :


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان