دستگاه ضبط دیجیتال تصاویر DVR و مشخصات آن

DVR دستگاهی است که تصاویر آنالوگ را از دوربین مداربسته دریافت می کند و پس از تبدیل آنها به اطلاعات دیجیتال، آنها را ضبط می کند. معمول ترین حافظه ی مورد استفاده در این تجهیزات هارد دیسک های معمولی هستند. این دستگاه با توجه به نوع، قابلیت نصب تعداد مختلفی هارد دیسک را دارند. از DVRها می توان در ترکیب با مالتی پلکسر و سنسور تشخیص حرکت استفاده کرد.

DVRها به طور مجتمع قابلیت هایی همچون ضبط و نمایش چند تصویر هم زمان، آلارم، سیستم تشخیص حرکت و غیره را دارند که نصب سیستم مداربسته را بسیار آسان می کند. در این سیستم نسبت به نوع آنالوگ آن:

  • وضوح تصاویر ضبط شده نسبتا بالاست.
  • دسترسی به تصاویر با توجه به زمان و تاریخ ضبط به راحتی امکان پذیر است.
  • پس از گرفتن کپی کیفیت تصاویر به هیچ وجه کاهش نمی یابد.
  • ظرفیت بالای ضبط تصاویر نیاز به تعویض دائم نوار را از بین می برد.
  • امکان ضبط تصاویر مدتی قبل از تشخیص حرکت نیز وجود دارد.
  • اتصال آسان این دستگاه به شبکه یا اینترنت امکان مشاهده ی تصاویر از راه دور را فراهم می آورد.

این سیستم قابلیت های فراوانی همچون ضبط تصاویر با فرمت های تصویری و کیفی مختلف، قابلیت های هشداری متنوع، ارتباط با شبکه و به کارگیری نرم افزارهای کاربردی مختلف را ایجاد می کند.

DVRها شامل تعداد محدودی ورودی و خروجی تصویر و صدا هستند که بر طبق محدودیت تعداد ورودی ها دسته بندی می شوند. DVRهای با چهار ورودی تصویر را DVR چهار کاناله می نامند و به همین ترتیب تعداد کانال ها می تواند 8، 16 و 32 باشد. DVRهای رایج در بازار از 32 فراتر نمی روند. این ها استانداردهای ورودی تصاویر هستند، هرچند ممکن است برخی از شرکت ها خصوصا شرکت های چینی تعداد ورودی های متفاوتی برای محصولات خود در نظر بگیرند

آموزش های مرتبط :


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان