تغذیه ی مرکزی و تغذیه ی مجزا دوربین مدار بسته

تغذیه ی مرکزی و تغذیه ی مجزا

در یک سیستم مداربسته تغذیه ی دوربین های مداربسته می تواند به دو صورت تغذیه ی مرکزی و مجزا انجام شود که هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند روش های یاد شده زیر به همراه نصب ups به صورت کامل در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته تشریح می شوند.

سیستم تغذیه ی مرکزی

سیستم تغذیه ی مرکزی این امکان را به وجود می آورد که تغذیه ی همه دوربین های مداربسته از یک محل کنترل شود و همچنین می توان برای دوربین های مداربسته از UPS استفاده کرد. اما عیب بزرگ ان این است که در صورت بروز عیب در منبع تغذیه همه ی دوربین های مداربسته از کار خواهند افتاد. همچنین در صورت بروز اتصالی ممکن است منبع تغذیه ی اصلی آسیب ببیند و در این صورت باید هزینه ی بیش تری را جهت تعمیرات یا تعویض پرداخت.

در چنین سیستمی همچنین طول کابل کشی نیز افزایش می یابد، چرا که باید از هر دوربین یک سیم تغذیه ی هم به منبع تغذیه (که معمولاً در محل نمایش تصاویر قرار دارد) برود.

منابع تغذیه ی مرکزی می توانند در یک تابلو و یا به طور مستقل و روی دیوار نصب شوند

image006

سیستم تغذیه ی مجزا (آداپتور)

در سیستم تغذیه ی مجزا برای هر یک از دوربین های مداربسته یک منبع تغذیه ی مجزا در نظر گرفته می شود. در این حالت در صورت بروز مشکل تنها همان دوربین از مدار خارج می شود و یا یک منبع تغذیه ی آسیب می بیند. عیب بزرگ چنین سیستمی عدم امکان کنترل تغذیه ی دوربین های مداربسته از یک محل است. برای دوربین های مداربسته متداول آنالوگ معمولاً مصرف اسمی هر دوربین در حدود 500 میلی آمپر (05/0 آمپر) است.

گرچه مصرف واقعی ان کم تر است. با استفاده از یک معادله ی ساده می توان مقدار جریان دوربین های مداربسته را محاسبه کرد. برای مثال، برای چهار دوربین مداربسته یک آداپتور دو آمپری مناسب است. البته این در صورتی است که از یک آداپتور برای تغذیه ی تمامی دوربین های مداربسته استفاده شود و در غیر این صورت می توان از چهار آداپتور یک یا نیم آمپر برای تغذیه ی دوربین های مداربسته استفاده کرد. خروجی آداپتورها می تواند به صورت ترمینالی و یا فیش باشد.

آداپتور 12 ولت 500 میلی تا 10 آمپر

تغذیه از طریق کابل شبکه اترنت (POE)

با به کارگیری POE، نیازی به کابل کشی اضافه برای تغذیه ی الکتریکی نیست و از همان کابل شبکه استفاده می شود ولی سوئیچ ها باید قابلیت پشتیبانی از POE را دارا باشند و بتوانند همراه با انتقال اطلاعات، انرژی تجهیزات متصل شده را نیز تأمین کنند.

منابع تغذیه ی با پشتیبان

یک سیستم مناسب برق با پشتیبان، دارای خروجی AC یا DC است. این سیستم ها امکان ذخیره ی توان الکتریکی و تأمین برق را در صورت قطع آن به وجود خواهند آورد. باید توجه کرد که به طور معمول باتری های نصب شده بر روی UPS به صورت یک کالای جداگانه عرضه می شوند و بهای آنها نیز به طور جداگانه محاسبه می شود.

آموزش های مرتبط :


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان