تعیین تعداد پیکسل های حسگر تصویر دوربین

در  آموزش نصب دوربین مدار بسته  یکی از مراحل تنظیمات حسگر تصویر به این صورت است کهدوربین مدنظر را با کلیک کردن روی لنز آن یا از طریق پنجره Active camera، انتخاب می کنیم. پس از بازگردن پنجره Sensitivity and resolution ، در قسمت تعداد پیکسل ها، تعداد پیکسل های حسگر تصویر دوربین را وارد می کنیم. پنجره را می بندیم و بررسی می کنیم تغییرات اعمال شده باشد

Capture

شکل بالا( تعیین تعداد پیکسل های حسگر تصویر دوربین )

تعیین تعداد پیکسل های تصویر خروجی

سیگنال تصویر دریافتی از دوربین های مداربسته آنالوگ وارد DVR یا Multiplexer می شود و پس از عبور از مبدل آنالوگ به دیجیتال ، مورد پردازش قرار می گیرد. مبدل آنالوگ به دیجیتال منطبق بر تعداد پیکسل های حسگر تصویر دوربین نیست ، در نتیجه اندازه تصویر خروجی منطبق بر تعداد پیکسل های حسگر تصویر نیست. به دلیل این عدم تطابق انحرافاتی مشخص می شود. در دوربین های مداربسته شبکه، تعداد پیکسل های تصویر خروجی می تواند با تعداد پیکسل های حسگر تصویر دوربین متفاوت باشد .

پس از باز کردن پنجره 3D window با کلیک راست بر روی آن ، Image parameter panel را باز کنید. سپس به قسمت Processing بروید. در قسمت Image size تعداد پیکسل های تصویر خروجی وارد می شود.

پس از ذخیره سازی According to camera parameters را بررسی کنید. اگر این پارامتر تیک خورده باشد ، پارامترهای پردازش بر طبق پارامترهای پردازش دوربین فعال خواهند بود. در نتیجه فعال سازی دوربین های مداربسته دیگر ، پارامترهای پردازش بر طبق پارامترهای پردازش این دوربین تغییر خواهند کرد.

تخصیص سطح کیفی به دوربین

فعال سازی هر دوربین در پروژه برای محاسبه مناطق تشخیص ، شناسایی یا خواندن ، ضروری است. جهت فعال سازی باید به طور دقیق روی لنز دوربین مدنظر دوبار کلیک کرد. پنجره Camera geometry را باز کرده و در UK Home Office guidelines ، level Quality را انتخاب کرده و پنجره را می بندیم .

آموزش های مرتبط :


امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت شرکت در نظرسنجی روی تصویر زیر کلیک کنید
نظر سنجی دوره -