تکنیک های بهبود کیفیت تصاویر (قسمت چهارم)

در حال حاضر دوربین های مداربسته مختلفی همچون دوربین های مداربسته DSS که در شرح داده شده در بازار وجود دارند که تصاویری با حساسیت و کیفیت مختلف ارائه می دهند. وقتی میزان روشنایی محیط تغییر می کند. کیفیت تصاویر از یک دوربین مداربسته تا دوربین مداربسته دیگر تغییر می کند و گاهی این تغییرات بسیار شکار هستند.

برای مثال دوربینهایی که دارای یک حسگر معمولی هستند، به عنوان دوربینهای حساسیت بالا شناخته میشوند ولی همین دوربینها برای این که تصاویر مناسبی بگیرند نیاز به نورماه کامل دارند. برخی از این دوربینها حساسیت بسیار بالایی دارند که می توانند در محیطهای کاملاً تاریک، تصاویر ویدئویی مطلوبی ارائه دهند. این دوربین های مداربسته در تاریکی مطلقا می توانند تصاویری شفاف و با کیفیت و کاملاً رنگی بگیرند.

قابلیت عملکرد مناسب در شب و روز

هر چه حداقل نور مورد نیاز دوربین مداربسته برای تصویربرداری یا حس کردن حرکت،Min illumination به صفر نزدیک تر باشد قابلیت تصویربرداری دوربین مداربسته در محیط های کم نور بیشتر است. در اصطلاح به دوربینهایی که توانایی کار در نور کم داشته باشد.D&N می گویند.

حذف فیلترمادون قرمز (ICR)

دوربین مداربسته های دیگر برای عملکرد مناسب در شب، دوربین های مداربسته مادون قرمز هستند که میتوانند تصاویری راحتی در تاریکی مطلق بگیرند و این در حالی است که لنزهای مختلف در طراحی آنها به کار گرفته نشده است و تنها تصاویر سیاه و سفید را می توان با آنها تهیه نمود.

در بعضی از انواع دوربین های مداربسته برای به دست آوردن تصاویر رنگی و بهتر در محیطهای کم نور از فنآوریCR استفاده می شود. در حقیقت CR نوع سخت افزاری فن آوری D&N بوده که به طور اتوماتیک با تعویض فیلتر CCD در نورهای کم باعث بهبود کیفیت تصویر می شود.

 حذف فیلترمادون قرمز

حذف فیلترمادون قرمز

تنظیم خودکار شدت نور مادون قرمز

این فن آوری با تنظیم خودکار شدت نور مادون قرمز میتوان شدت بالای آن را کاهش دهد

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.