اینترنت و استانداردهای مربوطه برای انتقال تصویر

در حال حاضر با گسترش شبکه ی اینترنت در سراسر کشور و امکان دسترسی به اینترنت سرعت بالا می توان از این روش به عنوان یک روش انتقال تصویر استفاده کرد. با توجه به اینکه دوربین های مداربسته تحت شبکه و همچنین تجهیزات ضبط تصویر که دارای خروجی شبکه هستند و استانداردهای شبکه را پشتیبانی می کنند، می توانند به عنوان یک دستگاه تحت شبکه با گرفتن آدرس واقعی در دنیای اینترنت شناخته شوند. البته باید در نظر داشت که چون در کشور ما پهنای باد اینترنت گران قیمت است، هزینه ی استفاده از این روش بالاست اما می تواند به عنوان یک راه حل در مناطقی که استفاده از دیگر بسترها امکان پذیر نیست، مطرح باشد.

چنین توانایی به کاربر امکان می دهد که اطلاعات را از تمام نقاط کلیدی یک فرآیند جمع آوری و همه را به صورت زنده مشاهده کند. این تکنولوژی به گزینه ای ایده آل جهت مشاهده تجهیزات، افراد و اماکن به صورت محلی و یا از راه دور تبدیل شده است. به عنوان چند مثال کاربردی می توان از کنترل ترافیک، نظارت بر خطوط تولید و مشاهده ی هم زمان چندین مرکز خرید نام برد.

نکته ی مهم برای استفاده از این روش این است که چون محدودیت پهنای باند وجود دارد باید از دوربین های مداربسته یا تجهیزات ضبط تصویر استفاده شود که استاندارد فشرده سازی H.264 را پشتیبانی کنند.

 مسیریابی

مسیریابی یکی از مهم ترین ویژگی های مورد نیاز در یک شبکه به منظور ارتباط با سایر شبکه هاست. در صورتی که امکان مسیریابی پروتکل ها وجود نداشته باشد، کامپیوترها قادر به مبادله ی داده نخواهند بود.

از مسیریابی به منظور دریافت یک بسته ی اطلاعاتیاز یک دستگاه و ارسال آن از طریق شبکه برای دستگاهی دیگر و بر روی شبکه ای متفاوت، استفاده می شود. در صورتی که شبکه دارای روتر نباشد، امکان مسیریابی داده بین شبکه و سایر شبکه ها وجود نخواهد داشت. یک روتر به منظور مسیریابی یک بسته ی اطلاعاتی، باید آگاهی لازم درخصوص اطلاعات زیر را داشته باشد:

  • آدر مقصد
  • روترهای مجاور که با استفاده از آنان امکان اخذ اطلاعات لازم درخصوص شبکه های از راه دور، فراهم می شود.
  • مسیرهای موجود به تمامی شبکه های از راه دور
  • بهترین مسیر به هر یک از شبکه های از راه دور
  • نحوه ی نگهداری و بررسی اطلاعات مسیریابی

همگرایی

فرآیند مورد نیاز برای تمامی روترهای موجود در یک شبکه به منظور به هنگام سازی جداول مسیریابی و ایجاد یک نگرش سازگار از شبکه با استفاده از بهترین مسیرهای موجود را همگرایی گویند. در زمان انجام فرآیند فوق، داده کاربر ارسال نخواهد شد.

مسیر پیش فرض یک مسیر استاندارد درج شده در جدول مسیریابی است که به عنوان اولین گزینه در نظر گرفته می شود. هر بسته ی اطلاعاتی که یک تجهیز آن را ارسال می کند در ابتدا به مسیر پیش فرض ارسال خواهد شد. در صورتی که مسیر فوق مشکل داشته باشد، یک مسیر دیگر انتخاب می شود.

مسیر ایستا یک مسیر دائم است که به صورت دستی درون یک جدول مسیریابی درج می شود. مسیر فوق حتی در مواردی که ارتباط غیرفعال است در جدول مسیریابی باقی می ماند و صرفاً به صورت دستی حذف می شود.

مسیر پویا مسیری است که به صورت پویا (خودکار) و متناسب با تغییرات شبکه، به هنگام می شود. مسیرهای پویا نقطه مقابل مسیرهای ایستا هستند.

آموزش های مرتبط :


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان