ایمنی و عیب یابی هنگام انتقال تصویر دوربین های مدار بسته

در برقراری ایمنی در شبکه دوربین مداربسته گر چه کاربر اجازه دسترسی از طریق دیواره آتش را دارد ، ولی این ارتباط به شیوه کنترل شده ای انجام می شود. هر کسی که از طریق اینترنت ارتباط دارد، فقط اجازه دسترسی به امکاناتی را دارد که در صفحه port forwarding تنظیم شده است و فقط توانایی ارتباط با درگاه مشخصی را دارد. برای مثال، اگر فقط اجازه ارتباط با درگاه ۸۰ وجود دارد دیگر نمی توان به امکانات مشابهی در درگاه ۲۱ متصل شد. با این حال چون ارتباط از طریق اینترنت با دوربین برقرار می شود، باید مطمئن شد که از کلمه عبور ایمنی استفاده شده است. از کلمه عبور پیش فرض دوربین به دلیل سادگی آن نباید استفاده کرد. موارد بالا بردن ایمنی شبکه در آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت عملی مورد بررسی قرار می گیرند.

عیب یابی هنگام انتقال تصویر دوربین

تعداد مرتبه تنظیم مسیریابی مهم نیست و گاهی اوقات اشتباهاتی پیش می آید. بار دیگر باید تنظیمات را بررسی کرد و در صورت نیاز روتر را هم باز راه اندازی کرد. اگر باز هم ایراد برطرف نشد موارد زیر باید بررسی گردد:

Gateway پیش فرض

Gateway پیش فرض دقیقاً جایی است که دوربین به اینترنت متصل می شود. اگر تنظیمات آن روی دوربین اشتباه باشد یا وجود نداشته باشد ، دوربین نمی تواند تشخیص دهد که اطلاعات را به کجا ارسال کند. در بیشتر پیکربندی های شبکه درگاه پیش فرض، آدرس IP داخلی روتر است. برای تأیید این آدرس ، تنظیمات شبکه باید با استفاده از صفحه cmd به شکل زیر بررسی شود .

Hopping Port Forwarding

گاهی اوقات دیده می شود که افرادی برای ایجاد یک ارتباط بی سیم از چند روتر استفاده می کنند که ایده مناسبی نیست و تخصص زیادی می خواهد. با ایجاد یک شبکه ساده کارها بسیار آسان تر خواهد بود.

اگر نیاز است که از بیش از یک روتر استفاده شود ، باید برای هر کدام از روترها تنظیمات port forwarding را انجام داد تا اطلاعات از یکی به بعدی انتقال یابد. کار بسیار پیچیده ای است که ترجیحاً باید به عنوان آخرین راه حل استفاده شود .

Satellite links / ISP blocking

برخی از سرویس دهنده های اینترنت هستند که دسترسی به تعدادی از درگاه ها را بسته اند . در مورد GPRS و ارتباطات ماهواره ای این امر بسیار طبیعی است. اگر مشکل برطرف نشد ، شاید بهتر باشد با شرکت سرویس دهنده اینترنت تماس گرفته شود. گاهی اوقات تغییر شماره درگاه به چیزی غیر از ۸۰ می تواند مشکل را حل کند .

NAT Loopback

یکی از اشتباهات معمولی که برخی افراد با آن روبه رو می شوند استفاده از آدرس IP روتر برای اتصال دوربین است که معمولا به خاطر  NAT loopback امکان پذیر نیست.

NAT Loopback وقتی ایجاد می شود که بخواهیم یک دستگاه محلی را با استفاده از IP خارجی یا domain اتصال دهیم .

برخی از روترها این امکان را می دهند. راهنمای روتر را مطالعه کنید تا اطلاعات لازم در این مورد را به دست آورید. اگر از loopback پشتیبانی نکند ، قاعدتاً سیستم کار نخواهد کرد. بهترین راه برای چک کردن عملکرد port forwarding، فراخوانی آن از یک شبکه خارجی، مثلاً با استفاده از اینترنت تلفن همراه یا اتصال اینترنت دیگر است.

مطالب مرتبط

دوربین

Admin Fanamoozanمشاهده نوشته ها

من مهدی هستم و فارغ التحصیل رشته برق می باشم. حدود 10 سال بصورت عملی در حوزه برق و تاسیسات کار کرده ام و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده ام. مطالبی که منتشر میکنم تلفیقی از دانش و تجربه بنده در این زمینه می باشد. همچنین به مباحث تعمیرات موبایل، هوشمندسازی ساختمان، برق ساختمان و صنعتی و سیم پیچی موتور علاقمندم. امیدوارم از مطالب درج شده رضایت کافی را داشته باشید.

قسمت دیدگاه ها غیرفعال است