ایجاد امنیت در سیستم حمل و نقل عمومی بوسیله دوربین مداربسته

[av_one_full first]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

ایجاد امنیت در سیستم حمل و نقل عمومی

در سیستم های حمل و نقل عمومی، از دوربین های مدار بسته برای ممانعت از بروز حوادث و تصادفات ناشی از دید کم یا خارج از دید بودن محل، استفاده می شود. به طور مثال در متروها از دوربین مدار بسته برای کنترل درهای ورود و خروج مسافران به منظور اطمینان از این که مسافر از در عبور کرده است  و  یا موارد مشابه آن در  اتوبوس ها  و  قطارهای شهری استفاده می شوند.

کنترل ترافیک

امروزه در بیشتر کشورهای جهان از دوربین های   برای کنترل ترافیک وسایل نقلیه در سطح گسترده ای استفاده می شود. از جمله کنترل میزان ترافیک در خیابان ها و ارسال اطلاعات توسط GPS به رانندگانی که قصد عبور از مسیر آن خیابان را دارند. تحت نظارت قرار دادن تصادفات و شناسایی جرایم رانندگی حداقل کاربردهای دوربین مداربسته در کنترل وسایل نقلیه هستند. شناسایی خودکار پلاک خودروها از جمله آخرین دست آوردهای دوربین های مداربسته در این بخش می باشند.

به کارگیری دوربین های مداربسته در کنترل ترافیک

به کارگیری دوربین های مداربسته در کنترل ترافیک

که البته با ترکیب این سیستم ها با سایر تجهیزات امنیتی، می توان به یک نظارت تصویری فوق العاده در این خصوص دست یافت .

اظهارات رئیس پلیس راهور تهران دلیلی بر این کاربرد روز افزون است که در گزارشی گفته است. مدتی است برخی رانندگان متخلف فقط به حضور فیزیکی پلیس اکتفا کرده اند و زمانی که مشاهده می کنند در محلی پلیس حضور ندارد، اقدام به تخلف می کنند. به همین منظور و برای جلوگیری از سودجویی متخلفان، تخلفات رانندگان علاوه بر کنترل ماموران، از طریق دوربین های نظارتی سطح شهر نیز به صورت لحظه ای ثبت می شود. مأموران با بیش از ۶۰۰ دوربین کنترل ترافیک ، علاوه بر کنترل ترافیک با تخلفاتی مانند ورود به پیادهروها ، توقف های دو و سه ردیفه، توقف در محل های ممنوع و داخل و حریم میادین، عبور از چراغ قرمز و غیره ، برخورد می کنند .

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

پذیر

[/av_textblock]

[/av_one_full][av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]


سایدبار


[/av_textblock]

[av_comments_list av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=”]