معرفی و مقایسه انواع PLC های دلتا DELTA

معرفی و مقایسه انواع PLC های دلتا DELTA

در این مقاله انواع plc های دلتا مورد بحث واقع می شوند plc ها وسایل الکتریکی هستند که برای کنترل سیستم های صنعتی و تجاری و حتی خانگی با استفاده از منطق الکتریکی، مورد استفاده قرار می گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در دوره  آموزش plc این آموزشگاه شرکت نمایید.

از جمله موارد کنترلی می توان به کنترل ترتیبی یا ترکیبی یک پروسه، کنترل زمانی و یا بر اساس شمارش نام برد که امروزه در صنعت معمولا یک پروژه پیچیده ترکیبی از کنترل کننده های ذکر شده می باشد که در صنعت برای اتوماتیک کردن یک خط تولید می توان از آن استفاده کرد.

چرا باید از PLC دلتا استفاده کرد؟

دلتا در سری DVP  سرعت بسیار بالا ، پایداری کنترل کننده در شرایط بحرانی و سخت،  و قابل اطمینان بودن را برای ما فراهم می کند. از آنجایی که سرعت عملیات منطقی بسیار بالا می باشد و همچنین دستورات و ورودی خروجی های زیادی را در بر می گیرد انتخاب بسیار مناسبی می باشد. شاید این موارد را در سایر برند ها نیز دیده باشید پس نیاز به دلایل بیشتری برای انتخاب این PLC دارید. از موارد جالب این PLC دلتا می توان به وصل شدن کارتهای چند منظوره، قیمت بسیار پایین این سری از PLC ها و ارتباط راحت و موثر با درایو های موتور AC و موتورهای سروو و درآخر سیستم های ارتباط رایانه و شخص می توان اشاره کرد.

سری AH 500 پی ال سی دلتا

این سری برای اتوماتیک کردن خط تولید یا اتوماتیک کردن هر پروسه دیگری می تواند مورد استفاده قرار گیرد و برنامه های پیچیده را به راحتی اجرا کند. ترکیب قابل توجه ماژول های سخت افزاری و توابع پیچیده و نرم افزارهای چند منظوره باعث شده است که این سری برای بسیاری از کارهای کنترل پروسه ای مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از بلاک های تابعی می توان به قیمت پایین و کارایی بالا اشاره کرد و در کنار این دو مورد نیاز به ماژول سخت افزاری خاصی برای بسیاری از پروژه ها نمی باشید. مزیت اصلی استفاده از این سری قیمت به نسبت پایین تر برای انجام بسیاری از پروژه های صنعتی می باشد

در زیر عکس یک محصول از این سری نمایش داده شده است

انواع PLC های دلتا

سری AS پی ال سی دلتا

این سری یک سری متوسط از شرکت دلتا بوده و بسیاری از برنامه های کنترلی را مورد پوشش قرار می دهد. از ویژگی های این سری می توان به دارا بودن CPU های 32 بیتی مخصوص این مدل و همچنین سرعت بالای 40 پردازش در یک میلی ثانیه را اشاره کرد. همچنین امکان اضافه کردن 32 ماژول و داشتن 1024ورودی خروجی اشاره نمود. می توان برای کنترل بازو تا 8 درجه آزادی در نظر گرفت و بسیاری از ربات ها را با استفاده از پروتکل CANOPEN کنترل نمود. در بسیاری از شرکتهای تولید کننده قطعات الکتریکی، برچسب زدن، بسته بندی مواد غذایی، و چاپ می توان از این مورد استفاده نمود.

در زیر عکس این سری آورده شده است.

سری DVP پی ال سی دلتا

این سری سرعت بالا و پایداری بالا در مقابله با نویز و شرایط بحرانی و همچنین با استفاده از آن قابل اطمینان کل سیستم بسیار بالا می رود. این سری در مقابله با هر پیچیدگی سیستم مورد اطمینان و استفاده می باشد . با استفاده از سرعت بسیار بالای عملیات منطقی و همچنین پشتیبانی از کارتهای اتصال به شبکه و پشتیبانی از پروتکل های مختلف ارتباطی می توان هر گونه شبکه ای را با این سری متصل کرد. همچنین درایو های AC و سروو موتورها به این وسیله به راحتی متصل می شوند و با استفاده از HMI و همچنین سنسور هایی نظیر دماسنج و… می توان نیاز هر شرکت یا هر کاربری را در بحث صنعتی  برطرف کند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان