استانداردهای مربوط به اندازه ی تصاویر دوربین مداربسته(قسمت اول)

[av_one_full first]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

استانداردهای مربوط به اندازه ی تصاویر در دوربین مداربسته (قسمت اول)

استاندارد وضوح تصاویر در سیستم های دیجیتال بر طبق دو حالت استاندارد SD و HD تقسیم بندی می شوند که هر یک از این استانداردها نیز در اندازه های مختلفی ارائه شده اند که در جدول زیر ترسیم شده است.

 جدول مقایسه وضوح تصاویر استاندارد و HD

جدول مقایسه وضوح تصاویر استاندارد و HD

شکل زیر اندازه های مختلف این دو استاندارد را به طور واضح تری با هم مقایسه می کند که برتری و کیفیت بسیار بالاتر تصاویر HD مشهود است.

مقایسه ی وضوح تصاویر استاندارد (سمت چپ) و HD (سمت راست)

مقایسه ی وضوح تصاویر استاندارد (سمت چپ) و HD (سمت راست)

تصاویر 4K

نسل جدید فن آوری صفحه ی نمایش ها در حال حاضر 4K می باشد که خبرهایی نیز از ارائه 6K در میان است. شکل 6-7 مقایسه ای بین این استاندارد با برخی استانداردهای کنونی را نشان می دهد.

 مقایسه ی وضوح تصاویر استاندارد HD نسل قدیم و جدید

مقایسه ی وضوح تصاویر استاندارد HD نسل قدیم و جدید

وضوح 4K یک اصطلاح عمومی برای تجهیزاتی است که صفحه ی نمایشی با وضوح افقی 4000 پیکسل دارند. تصاویر HD با کیفیت 1080P؛ وضوحی برابر با 1920 در 1080 پیکسل دارند و در استاندارد 4K این وضوح به 4096 در 2304 پیکسل می رسد. یعنی وضوحی چهار برابر استاندارد 1080P است.

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

[/av_textblock]

[/av_one_full][av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]


سایدبار


[/av_textblock]

[av_comments_list av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=”]