آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

آموزش طراحی و ساخت برد های الکترونیکی را می توان یکی از رشته های پرکاربرد در سراسر جهان دانست که افراد زیادی تمایل به یادگیری آن و ورود به این حرفه پول ساز دارند. دوره آموزش طراحی و ساخت برد های الکترونیکی توسط اساتید و متخصصین در این امر در آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود. این آموزش ها به صورت پایه ای آغاز گشته و رفته رفته مباحث تخصصی تر شده و در انتها افراد قادر به طراحی و ساخت انواع بردهای الکترونیکی به صورت حرفه ای خواهند بود. آموزش کار کردن با نرم افزار آلتیوم دیزاینر و اصول طراحی برد الکترونیکی و مونتاژ قطعات بر روی برد از مواردی است که در کلاس آموزش طراحی و ساخت برد های الکترونیکی ارائه می گردد و در پایان مدرک فنی و حرفه ای طراحی بردهای الکترونیکی به کارآموزان اعطا شده که اعتبار زیادی را برای آنان در پی خواهد داشت. پشتیبانی از دوره ها به صورت حضوری و تلفنی توسط اساتید دوره امکان پذیر است که می تواند راهنما و مشاوره خوبی برای کارآموزان پس از پایان دوره و ورود به بازار کار باشد.

فیلم معرفی دوره آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

پادکست معرفی دوره

شهریه: 2/100/000 تومان

مدت آموزش: تماس بگیرید

توانایی هایی که در این دوره بدست می آورید

با مفاهیم و اصول کامل الکترونیک مورد نیاز تعمیرات برد آشنا می شوید. و تمامی قطعات الکترونیکی و انواع آنها را می شناسید. همچنین یادمیگیرید چگونه اطلاعات مربوط به هر قطعه را بدست آورید (خواندن دیتا شیت قطعات).

آلتیوم دیزاینر یکی از بهترین نرم افزار های طراحی مدارات چاپی بردهای الکترونیک می باشد. در این دوره یاد میگیرید چگونه با این نرم افزار انواع مدارات الکترونیکی را بر روی بردهای الکترونیک به راحتی پیاده سازی کنید.

اصول صحیح لحیم کاری توسط دستگاه هویه و هیتر بادگرم را آموزش می بینید و می توانید به راحتی قطعات ریز و درشت روی بردهای الکترونیک را مونتاژ و دمونتاژ و بتوانید بردهای طراحی شده توسط نرم افزار را خودتان بسازید.

در این دوره یاد میگیرید از ساده ترین بردهای الکترونیک تا پیشرفته ترین آنها مانند بردهای قابل کنترل از طریق SMS، بلوتوث، WiFi و … را طراحی، ساخته و برنامه نویسی کنید.

با ابزار کاربردی در تعمیرات برد الکترونیک مانند مولتی متر، منبع تغذیه، نرم افزارهای کاربردی، پروگرمرها، هیترو هویه ابزار لحیم کاری (خمیر قلع، قلع، مایع فلکس و…) آشنا می شوید و می توانید به صورت کاملا حرفه ای از آنها در طراحی و مونتاژ برد الکترونیک استفاده کنید.

یادمیگیرید با اطلاعات کاملی که در دوره در اختیارتان قرار می گیرد قسمت هایی از برد الکترونیک که به دلیل سوختن یا شکستن قسمتی از مدار نیاز به بازطراحی و راه اندازی دارد را مجددا طراحی و راه اندازی کنید.

اصول صحیح لحیم کاری توسط دستگاه هویه و هیتر بادگرم را آموزش می بینید و می توانید به راحتی قطعات ریز و درشت روی بردهای الکترونیک را مونتاژ و دمونتاژ و بتوانید بردهای طراحی شده توسط نرم افزار را خودتان بسازید.

یادمیگیرید میکروکنترلرهایی مانند AVR و ARM را با توجه به نیاز پروژهای ساخت برد خود برنامه نویسی و از آنها در ساخت بردهای هوشمند و برنامه پذیر استفاده کنید.

با ابزار کاربردی در تعمیرات برد الکترونیک مانند مولتی متر، منبع تغذیه، اسیلوسکوپ، هیترو هویه ابزار لحیم کاری (خمیر قلع، قلع، مایع فلکس و…) آشنا می شوید و می توانید به صورت کاملا حرفه ای از آنها در تعمیرات برد الکترونیک استفاده کنید.

با بلوک بندی مختلف در برد الکترونیک شامل قسمت تغذیه، ورودی و خروجی ها، قسمت های فرمان برد آشنا می شوید و یادمیگیرید چگونه این قسمت ها را طراحی و پیاده سازی کنید.

توانایی این را خواهید داشت با توجه به نیازهای پروژه بردها را طراحی کنید. این بردها می تواند بردهای عمومی مانند یک منبع تغذیه ساده، شارژر، محافظ برق و… یا حتی بردهای پیشرفته ای مانند بردهای هوشمند ساختمانی، بردهای قابل کنترل از راه دور برای مراکز صنعتی و … باشد.

سرفصلهای دوره آموزش ساخت بردهای الکترونیکی
logo gold

آشنایی با مفاهیم اولیه و کاربردی الکترونیک

آموزش نرم افزار های تخصصی مرتبط با طراحی و ساخت بردهای الکترونیک

آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر AVR

تشریح برنامه نویسی میکرو کنترلر ARM

آموزش کامل قطعات الکترونیک SMD و DIP

آشنایی با نحوه پلاک خوانی قطعات الکترونیک

آموزش کامل طراحی مدارات DIP

آموزش کامل طراحی مدارات SMD

آشنایی با نحوه محاسبات و ساخت الگوی اولیه برای طراحی مدارات الکترونیک

آموزش طراحی و چیدمان بهینه مدارات به صورت حرفه ای

آموزش طراحی بردهای الکترونیک با استفاده از نرم افزار آلتیوم دیزاینر به صورت کاملا حرفه ای

آشنایی کامل با اصول طراحی PCB در نرم افزار آلتیوم دیزاینر

آموزش کامل مدارات تغذیه

آشنایی کامل با مدارات کنترلی

آموزش طراحی و ساخت منبع تغذیه آنالوگ

آموزش طراحی و ساحت مهندسی و اصولی مدارات کنترلی

آموزش طراحی مدارات تثبت کننده ولتاژ

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش نحوه طراحی بردها برای چاپ

آموزش اصول طراحی منابع سوئیچینگ

آموزش لحیم کاری

آشنایی کامل با لوازم و ابزار طراحی و ساخت مدارات الکترونیک

آموزش عیب یابی مدارات طراحی شده

آشنایی با تمام لوازم ساخت بردها بعلاوه ابزارهای مورد استفاده

آموزش نحوه طراحی خط تولید برای مونتاژ بردهای طراحی شده

آموزش کنترل و مانیتورینگ دما و رطوبت از طریق اندروبد و ویندوز

کنترل روشنایی، موتور دمپر های صنعتی از طریق اندروید و ویندور

آموزش کنترل کننده های تایمر دار از طریق sms

آموزش کنترل سیستم اعلام حریق، و اعلام سرقت از طریق sms

آموزش کنترل باغات کشاورزی و آبیاری هوشمند از طریق sms

آموزش ساخت محافظ هوشمند لوازم برقی (پروژه ویژه)

آموزش ساخت شارژر موبایل (ویژه)

موزش ساخت سیستم کنترل پذیر با SMS و بلوتوث (ویژه)

آموزش ساخت و طراحی چندین پروژه تخصصی دیگر توسط کارآموزان

و…

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزشی طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی
هزینه آموزش ها
شهریه عادی دوره طراحی و ساخت برد 3/000/000 تومان
شهریه دوره طراحی و ساخت برد با 30% تخفیف 2/100/000 تومان
شهریه خصوصی دوره طراحی و ساخت برد 3/500/000 تومان
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
اگر در آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی تخصص نداشته باشید:

نبود تخصص کافی در سیم پیچی موتورهای الکتریکی چه پیامدهایی را به دنبال دارد : با توجه به اینکه این دستگاه ها امروزه قیمت بالایی دارند، در صورتی که سیم پیچی آنها توسط فرد غیر متخصص انجام گیرد می تواند خسارات بسیاری را به شخص تعمیرکار و مشتری وارد کند. برای همین در فن آموزان آموزشی مهندسی محور و اصولی در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمان شروع شغل خود بدون هیچ مشکلی بتوانید کسب درآمد کنید.

نداشتن تخصص کافی در سیم پیچی موتور مساوی درآمد کم : یک تکنسین سیم پیچی می بایست یک طراح و محاسبه گر باشد. کسانی که نمی توانند در این رشته طراحی و محاسبه انجام دهند عملا بخش بزرگی از درآمدی را که می توانستند کسب کنند از دست می دهند. در این دوره به شما نحوه طراحی و محاسبات انواع موتورها را آموزش می دهیم.

نداشتن تخصص کافی در سیم پیچی موتور مساوی درآمد کم : یک تکنسین سیم پیچی می بایست یک طراح و محاسبه گر باشد. کسانی که نمی توانند در این رشته طراحی و محاسبه انجام دهند عملا بخش بزرگی از درآمدی را که می توانستند کسب کنند از دست می دهند. در این دوره به شما نحوه طراحی و محاسبات انواع موتورها را آموزش می دهیم.

سوالات متداول آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

مدت زمان دوره طراحی برد الکترونیکی 70 ساعت می باشد.

پیش نیازی ندارد.

بله زمان کلاس های خصوصی طبق زمان شما و استاد هماهنگ می شود

بله تدریس می شود.

پس از پایان دوره، مدرک آموزشگاه زیرنظر سازمان فنی حرفه ای و بصورت دوزبانه که در داخل کشور و در شرکت های خصوصی و دولتی دارای اعتبار هست تقدیم شما می شود. برای مدرک بین المللی، کارآموز را به سازمان فنی حرفه ای معرفی می کنیم و پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی مدرک رسمی و بین المللی به کارآموز تعلق می گردد.

پشتیبانی به صورت نامحدود و تلفنی و یا حضوری انجام می شود.

بله.جزوات و کلیپ های آموزشی در کانال تلگرامی برای کاراموزان به اشتراک گذاشته می شود.

کلاس ها معمولا به صورت تئوری و عملی برگزار میشود اما بخش عمده کلاس (حدود 90 درصد) به صورت عملی برگزار میشود .کلاس 8 تا 10 نفره برگزار میشود.

زمان برگزاری طراحی برد معمولا یک روز در هفته است.

بله چند خوابگاه دانشجویی، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.

بله زمان کلاس های خصوصی طبق زمان شما و استاد هماهنگ می شود

آموزش ها ویژه بازار کار هستند و کارآموز بعد از پایان دوره به راحتی میتواند وارد بازار شود. بله بعد از پایان دوره می توانید با استاد در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان
۵۰ درصد تخفیف دوره های آخر سال به مناسبت روز مادر مشاهده تخفیف دوره ها