آموزش عیب یابی سامسونگ note4

آموزش عیب یابی سامسونگ note4

note4 یکی از محصولات پرطرفدار شرکت سامسونگ می باشد که در مقاله زیر به بازکردن این گوشی و ایرادهای عمومی آن خواهیم پرداخت این آموزش به صورت تصویری و قدم به قدم می باشد. همچنین دوره آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه فن آموزان به صورت حرفه ای برگزار می شود.

آموزش بازکردن گوشی موبایل note4

قدم اول

باز کردن کاور پشتی که به سادگی قابل انجام است، برای این کار کاور را ب استفاده  از ناخن از قاب اصلی جدا کنید.

آموزش تعمیرات سامسونگ note4

قدم دوم

خارج کردن قلم و باطری و سیم کارت

آموزش تعمیر نوت 4

قدم سوم

خارج کردن 16 پیچ غلاف میانی

آموزش باز کردن نوت 4

قدم چهارم

1. ابتدا شروع به بازکردن برچسب بین غلاف میانی و صفحه نمایش می کنیم. اگر شما این کار را با دمای کمتر از 85 درجه سانتیگراد انجام دهید ،بسیار راحت تر این کار انجام می شود. مراقب باشید که به قسمت تاچ پنل آسیبی نرسد.

آموزش بازکردن note4

2. به آرامی غلاف را بلند کنید و زبانه پنهان در اطراف شکاف باطری را بکشید.

3. غلاف میانی را شل کنید و به قسمت مونتاژ شده جلویی فشار بیاورید. این کار نیاز به کمی نیروی بیشتر نسبت به مراحل قبل دارد.

قدم پنجم

قسمت مونتاژ جلویی را از غلاف میانی جدا کنید.

قسمت جلویی دارای تجهیزاتی مثل مادربورد، برد usb، دوربین ها،lcd  و سایر تجهیزات کوچک می باشد.

قسمت پشتی شامل دکمه تغییر صدا و خاموش روشن، جک هدفون و اسپیکر می باشد. بجز اسپیکر سایر قسمت ها به راحتی جدا می شوند.

قدم ششم

فلکس را از چسب زیرین آن جدا کنید و بعد به راحتی جک هدفون را خارج کنید.

قدم هفتم

بر خلاف گوشی galaxy 5s برای این گوشی خارج کردن دکمه تغییر صدا و خاموش روشن شدن کار ساده ای می باشد.

مرحله هشتم

1. چسب میانی بین صفحه lcd و صفحه میانی را به آرامی باز کنید. دقت کنید که در این حالت به فلکس آسیبی نرسد.

2. قسمت چسبنده با رنگ قرمز مشخص شده است. این قسمت بسیار محکم است و در شکل های زیر بخاطر اینکه به درستی جدا نشده است به فویل پشت صفحه آسیب رسیده است. اگر با مقداری گرما دادن این کار انجام می شد این کار بسیار راحتتر انجام می گرفت.

3. کانکتورهای مادربورد را جدا کرده که در واقع سمت راستی مربوط به سنسور قلم می باشد و سمت چپی مربوط به کانکتور صفحه lcd می باشد. در این زمان شاهد دکمه های نرم در قسمت پایینی می باشید، مراقب باشید به این قسمت آسیب نزنید و در آخر صفحه lcd مونتاژ شده را جدا کنید.

قدم نهم

فلکس کانکتور دکمه های ناوبری را جدا کنید و سپس  قسمت چسبنده آن را جدا کنید و بعد آن را خارج کنید.

قدم دهم

2 سیم برق موجود بین فلکس را قطع کنید. در مدل های مختلف گوشی ممکن است تعداد سیم ها فرق کند.

قدوم یازدهم

دو پیچ نشان داده شده را باز کنید با این کار مادربورد  قسمت usb   جدا میشود و فراموش نکنید که کانکتور خروجی صدای گوشی را نیز جدا کنید.

قدم دوازدهم

1. مادربورد را با اهرم مناسب بلند کنید.

2. قسمت شارژر usb  را از مادر بورد جدا کنید.

3. در انتها مادربورد گوشی را جدا کنید.

قدم سیزدهم

در این مرحله باید دوربین جلویی را از مادربورد جدا کنید. کانکتور را جدا کنید و بعد به راحتی می توانید دوربین را جدا کنید.

قدم چهاردهم

حال نوبت به خارج کردن مونتاژ دوربین جلو می باشد. ابتدا کانکتور را جدا کرده و سپس دو قفل را جدا کرده و در نهایت دوربین را به همراه سنسور آن جدا کنید.

قدم پانزدهم

1. دکمه برنامه های اخیر و برگشت به قبل را از چسب صفحه میانی جدا کنید.

2. قسمت برد شارژر usb   را ابتدا بلند کرده و سپس جدا کنید.

قدم شانزدهم

بلندگوی هدفون را ابتدا بلند کرده و سپس جدا کنید.

قدم هفدهم

ویبراتور (لرزاننده) با دکمه پاور با هم دیگر خارج می شوند.

قدم هجدهم

فلکس دکمه تغییر صدا را خارج کنید.

قدم آخر

همه چیز انجام شده است!

عیب یابی گوشی موبایل سامسونگ note4

دوربین عکس های نامناسب بر می دارد

وجود گرد و خاک بر روی لنز دوربین

اگر از گوشی خود به صورت متداول استفاده می کنید ، گرد و خاک به مرور زمان بر روی لنز گوشی شما انباشته می شود. این گردوخاک برروی کیفیت عکس های شما تاثیر می گذارد و به مرور زمان باعث تار شدن عکس های شما می شود. قبل از هر گونه باز کردن گوشی قسمت بیرونی لنز را با استفاده از دستمال نرم( microfiber)،   به منظور از بین بردن هر گونه گرد و خاک و یا چربی، استفاده کنید.

وجود ترک بر روی لنز دوربین

اگر گوشی از دست شما افتاده باشد ، احتمال اینکه بر روی لنز دوربین شما ترک برداشته باشد بسیار بالا می باشد. اگر شکستگی بر روی لنز قابل مشاهده است و یا بر روی عکس های شما یک خط به صورت همیشگی وجود دارد ، تنها گزینه عوض کردن لنز دوربین می باشد.

وجود گرد وخاک در داخل لنز

معمولا بعد از استفاده متداول از گوشی ، مقداری گردو خاک بین خود گوشی و لنز آن قرار می گیرد ، البته این اتفاق ممکن است به علت افتادن گوشی نیز رخ دهد. برای دسترسی به قسمت بین گوشی و لنز آن باید غلاف میانی را خارج کرد. زمانی که غلاف خارج شد، با استفاده از دستمال نرم( microfiber) به آرامی قسمت داخلی لنز و سنسور دوربین را تمیز کنید.

دوربین عقب بد است

با توجه به سابیدگی یا اصطحکاک دوربین عقب ، ممکن است عملا این دوربین را از دست داده باشید و قابل تعمیر نمی باشد. اگر این اتفاق رخ دهد ،تنها راه عوض کردن سنسور دوربین عقب می باشد.

2. صدای اسپیکر واضح نمی باشد

اسپیکر کثیف شده است

احتمالا قسمت فلزی که اسپیکر را به مادربورد وصل می کند کثیف شده است  و یا ارتباط ضعیفی بین مادربورد و اسپیکر وجود دارد. برای این منظور بعد از برداشتن غلاف گوشی باید قسمت فلزی بین مادربورد و اسپیکر را تمیز کرد.

3.گوشی روشن نمی شود

باطری مرده است.

باطری بعد از مدت زیادی شارژ و خالی شدن می میرد. اگر چندین ساعت است که باطری  گوشی را به شارژ زده اید اما روشن نمی شود ، زمان آن فرا رسیده است که دنبال خرید باطری جدیدی برای گوشی خود باشید. شما می توانید اگر دسترسی داشته باشید به طور مستقیم باطری را از سایت سامسونگ خریداری کنید.

خرابی از طریق آب

اگر گوشی شما درون آب افتاده است و یا اینکه گوشی با مایعات تماس داشته است احتمالا گوشی توسط آب مرده شده باشد. برای بررسی این مورد ابتدا باید غلاف میانی گوشی را باز کنید. اگر غلاف را باز کنید درون محفظه پلاستیکی می توانید یک مربع سفید ببینید که بر روی آن با رنگ بنفش X ها نوشته شده است. اگر مربع سفید نبود و به رنگ صورتی یا قرمز شده باشد، گوشی شما از طریق مایعات آسیب دیده و باید عوض شود. تصویر زیر نمایی مناسب از X ها را نشان می دهد.

1. قلم در جای خود قرار نمی گیرد

شکاف مسدود شده است

اگر شما اخیرا گوشی را درون کیف یا جیب خود گذاشتید ، یا در جای کثیفی قرار دادید ، شکاف احتمالا توسط گرد و غبار یا پرز و یا هر چیز دیگری مصدود شده است. برای تمیز کردن شکاف بهترین کار گرفتن کمپرسور هوا بر روی شکاف است ، و اگر این مورد جواب نداد و هنوز گرد و خاک یا سایر کثیفی ها در محل بود باید غلاف را باز کرد و آن را تمیز نمود.

برآمدگی قلم

اگر قلم به سادگی داخل شکاف خود می شود، اما درون شکاف خود قرار نمی گیرد به دلیل این است که قلم به مرور استفاده دچار سابیدگی شده است. در این حالت قلم را چک کنید و دنبال مشکل سابیدگی و یا پارگی در قسمت انتهایی  پلاستیکی خود شده است. اگر این حالت ها رخ داده باشد تنها گزینه خریدن یک قلم جدید می باشد.

2. تماس برقرار نمی گردد

ارتباط فیزیکی سیم کارت ضعیف شده است

اگر شما در زمان استفاده از گوشی galaxy note 4  خود نمی توانید تماس بگیرید یا با شما نمی توانند تماس بگیرند احتمالا ارتباط بین سیم کارت شما و مادربورد اصلی گوشی با اشکال مواجه شده است. در این زمان باید شما سیم کارت را تمیز کرده و دوباره در محل سیم کارت قرار دهید.

سیم کارت شکسته شده است

اگر با پاک کردن و قرار دادن دوباره سیم کارت همچنان مشکل حل نشد، احتمالا سیم کارت شما شکسته شده است. متاسفانه، هیچ راه حلی برای این مورد وجود ندارد و بایستی سیم کارت جدید خریداری شده و در محل قرار بگیرد.

آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان بیش از هشتاد دوره تخصصی الکترونیک ، تعمیرات و کنترل ابزار دقیق را تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور برگزار می کند. برخی از این دوره ها شامل آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش plc و آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.