تست اتصال شبکه در دوربین مداربسته ip

تست اتصال شبکه در دوربین مدار بسته ip : بعضی از تکنسین های شبکه معتقدند که روشن بودن چراغ (LED) روی کارت شبکه نشان دهنده برقرار بودن اتصال است. اما این مسئله در مورد تجهیزات مختلف از جمله شبکه های آموزش نصب دوربین مدار بسته ، معانی متفاوتی دارد. در بعضی تجهیزات، چراغ های اتصال (Link LED) را نرم افزارهای مستقر در سیستم میزبان کنترل می کنند و وقتی روشن می شوند که لایه های بالایی شبکه مشغول فعالیت باشند. بعضی کارت های شبکه چراغ اتصال را وقتی روشن می کنند که ترافیکی روی شبکه در جریان باشد. در نتیجه روشن بودن LED ، دلیل محکمی بر سالم بودن یا سالم نبودن اتصال ارتباطی نیست. حتی بعضی از تجهیزات از LED ها برای نشان دادن یک طرفه یا دو رفه بودن ارتباط یا نشان دادن سرعت ارتباط ( 00 / 10 ) استفاده می کنند.

شناسایی ارتباطات 10Mb / 100 Mb / 1Gbروی سیم مسی و شبکه های فیبر نوری

برقراری اتصال از طریق انجام روندی به نام Auto-Negotiation انجام می شود که طی آن، هر دو طرف اتصال اطلاعاتی را با یکدیگر تبادل می کنند. این اطلاعات شامل سرعت ارتباط یا یک طرفه دو طرفه بودن آن می شود. در حین این تبادل، دو طرف ارتباط پس از مقایسه توانایی های یکدیگر، سعی می کنند ارتباط را با بالاترین سرعت ممکن برقرار کنند. اگر یکی از دو طرف ارتباط نتوانند به درستی خود را پیکربندی کنند یا درایوهای مورد نیاز نداشته باشند، این ارتباط نمی تواند ادامه پیدا کند. آنگاه یا روند فوق مجدداً تکرار می شود و یا ارتباط به کلی قطع خواهد شد.

وقتی ارتباط در یک شبکه دوربین مداربسته قطع شده است، link Runner سعی می کند ابتدا ارتباط خودش را با هر یک از دو طرف اتصال برقرار سازد. مثلاً خودش را به کارت شبکه یا سوییچ ( دو طرف یک ارتباط ) متصل می کند. سپس روند Auto – Negotiation را با استفاده از استاندارد 802.3 IEEE آغاز می کند. این ارتباط در سطح سخت افزار خواهد بود و نرم افزار آن را کنترل نخواهد کرد. پس از انجام این کار، چراغ سبز رنگ n Link Runner روشن می شود و سرعت و نوع ارتباط ( یک طرفه / دو طرفه ) روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می شود که عبارتند از:

در سطح گیگابایت امکان تبادل اطلاعات وجود دارد ؟

تناقض امنیتی بر طبق x 802.1 وجود دارد ؟

DHCP سرور پاسخ می دهد؟

ولتاژ POE روی زوج سیم صحیح است ؟

امکان اتصال با تجهیزات اصلی و اینترنت وجود دارد ؟

با چه شماره درگاه هایی امکان ارتباط وجود دارد؟

LinkRunner برای شناسایی ارتباطات 10 Mb / 100MB / 1Gb روی سیم مسی و شبکه های فیبر نوری (2000-AT) به کار گرفته می شود و بدون وقفه نوع اتصال وضعیت ارتباط و قدرت سیگنال دوربین مداربسته ip را نشان می دهد. LinkRunner پس از تشخیص نزدیکترین سوئیچ یا NVR به خود، مدل، اسلات و درگاه های به کار گرفته شده آن را که WLAN آنها را تعیین کرده است ، نشان می دهد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان