• انتخاب پرامترهای لنز با نرم افزار CCTV Design Lens Calculator

  همیشه می توان متناسب با موقعیت نصب دوربین و ناحیه ی مورد نظر یک لنز مناسب برای دوربین در نظر داشت و این نکته را در نظر گرفت که لنز با میلی متر کم تر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید بیش تری را نشان می دهد، ولی تصویر در نقاط دورتر، کوچک تر ولی با وضوح جزئیات کم تری دیده می شود.
 • قوانین ویژه در کار نصب دوربین مداربسته

  انتخاب نوع سیستم نظارت تصویری و نوع دوربین ها، طراحی دیاگرام نصب تجهیزات و نحوه تأمین توان الکتریکی برای تجهیزات مختلف، جانمایی تجهیزات و در نهایت طراحی سیستم انتقال تصاویر و نحوه ی طراحی یک سیستم نظارت تصویری تشریح شد و روال مهندسی و استانداردهای مربوطه نیز ارائه شد تا کمک قابل توجهی در سیستم های بزرگ و پیچیده باشد.
 • انواع تخمین ها , تخمین تفصیلی,تخمین واحد,تخمین مترمربع

  سه روش عمومی که تخمین در صنعت ساختمان به وسیله ی آنها انجام می شود به شرح ذیل است: مترمربع: کم ترین دقت و گزینه ای که توصیه ی آخر است. واحد: مناسب برای تخمین نکات استاندارد و مبتنی بر تجربیات گذشته تفصیلی: بیش ترین دقت ولی زمان بر
 • نحوه ی حفاظت و جلوگیری در مقابل اضافه ولتاژهای لحظه ای

  نحوه ی حفاظت در مقابل اضافه ولتاژهای لحظه ای ,آموزش دوربین مداربسته
 • منابع تغذیه ی با پشتیبان , بدون وقفه UPS

  یک سیستم مناسب برق با پشتیبان، دارای خروجی AC یا DC است. این سیستم ها امکان ذخیره ی توان الکتریکی و تأمین برق را در صورت قطع آن به وجود خواهند آورد. باید توجه کرد که به طور معمول باتری های نصب شده بر روی UPS به صورت یک کالای جداگانه عرضه می شوند و بهای آنها نیز به طور جداگانه محاسبه می شود.
 • نحوه ی کار POE , تغذیه از طریق کابل شبکه اترنت (POE)

  تغذیه از طریق کابل شبکه اترنت (POE) با به کارگیری POE، نیازی به کابل کشی اضافه برای تغذیه ی الکتریکی نیست و از همان کابل شبکه استفاده می شود ولی سوئیچ ها باید قابلیت پشتیبانی از POE را دارا باشند و بتوانند همراه با انتقال اطلاعات، انرژی تجهیزات متصل شده را نیز تأمین کنند.
 • تغذیه ی مرکزی و تغذیه ی مجزا دوربین مدار بسته

  تغذیه ی مرکزی و تغذیه ی مجزا در یک سیستم مداربسته تغذیه ی دوربین های مداربسته می تواند به دو صورت تغذیه ی مرکزی و مجزا انجام شود که هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.
 • روش ارسال اطلاعات بر روی شبکه

  سیستم ارسال اطلاعات بر روی شبکه جهت ارسال اطلاعات بر روی شبکه ی کامپیوتری از سه روش می توان استفاده کرد: دوربین های مداربسته IP-Based استفاده از Digital Video Recorder (DVR) تحت شبکه استفاده از ویدئو سرور (Vodeo Server)
 • بخش های اصلی در سیستم های نظارت تصویری دوربین مدار بسته کدامند؟

  در این بخش به صورت خلاصه به بررسی مهم ترین نکات فنی تأثیرگذار در طرح اشاره می شود. لازم به ذکر است با توجه به حجم زیاد مطالب فنی مربوط به سیستم نظارت تصویری، این اطلاعات باید در قالب یک گزارش جمع آوری، تدوین و بایگانی شوند.
 • انواع کابلهای مورد نیاز در نصب دوربین مدار بسته

  یکی از اجزا اصلی در هنگام نصب دوربین مدار بسته جهت انتقال ولتاژ و برق برای منبع تغذیه دوربین مدار بسته، کابل یا سیم برق می باشد که بسته به نوع انتخاب منبع تغذیه مرکزی (پاور) یا مجزا (آداپتور) می تواند حامل ولتاژ 12 یا 220 ولت برای استفاده در دوربین مداربسته باشد.