• لنزهای با فاصله کانونی ثابت

  این نوع لنزها زمانی کاربرد دارند که تصویر دوربین مداربسته همواره در فاصله ثابتی از دوربین مداربسته قرار دارد و در طول عملکرد دوربین مداربسته نیازی به تغییر بزرگنمایی آن نیست. زاویه دید لنز را می توان از روی کاتالوگ لنز به دست آورد.
 • پارامترهای مهم در انتخاب لنزها در دوربین مداربسته

  چشم انسان ابزار بینایی با قابلیتی فوق العاده برای تطابق با محیط است. چشم می تواند در حالی که به منظره ای در دور دست خیره شده است، به سرعت به تصویری در نزدیکی تمرکز کند. چشم می تواند تصاویر را در یک بازه بسیار وسیع ببیند.
 • آرایش فیلترهای رنگی در دوربین مداربسته

  حسگرهای حساس به نور دوربین مداربسته (CCD و CMOS) به صورت تک رنگ می باشند و به تنهایی قادر به تشخیص رنگها نیستند، بنابراین طی عملیات نورگیری فیلترهایی جهت تشخیص رنگ های اصلی در جلوی حسگر به کار می روند.
 • فن آوری CCD-EX-VIEW دوربین مداربسته

  این فن آوری با ارتقاء حساسیت سطح حسگر به منظور بهبود حساسیت نوری CCD طراحی گشته است که به طور موثری بازده ی نور را با به کارگیری ناحیه ی نور مادون قرمز نزدیک به شکل حسگر (دیود انباشت چاله)تقویت می کند.
 • فن آوری super HAD CCD در دوربین مداربسته

  تلاش جهت رسیدن به پیکسل های بیشتر و کوچکتر CCD باعث کوچک تر شدن دهانه ی حسگر و در نتیجه تأثیر منفی بر حساسیت نوری شد برای برطرف شدن این ایراد لنزهایی به منظور تمرکز هر چه بیشتر نور در بالای دهانه ی حسگر قرار داده شد که باعث افزایش حساسیت حسگر گردید.
 • فناوری CMOS دوربین مداربسته

  در سال ۱۹۹۸ حسگرهای CMOS به عنوان فن آوری ثبت تصویر جایگزین برای CCD ابداع گردید. فن آوری مورد استفاده در ساخت CMOS همان فن آوری است که در سراسر جهان برای ساخت میلیونها ریزپردازنده و حافظه مورد استفاده قرار می گیرد از آنجا که روی این فن آوری کار زیادی صورت گرفته است و تولید آن در حجم انبوه می باشد
 • فناوری CCD دوربین مداربسته

  هر CCD از میلیونها سلول بنام فتوسایت یا فتودیود تشکیل شده است . این نقاط در واقع حسگرهای حساس به نوری هستند که اطلاعات نوری را به یک شارژ الکتریکی تبدیل می نمایند.
 • انواع فن آوری حسگرهای دوربین مداربسته

  انواع فن آوری حسگرهای دوربین مداربسته
  حسگرهای نوری از هزاران ردیفالمان نیمه هادی بسیار کوچک و حساسیت به نور تشکیل شده اند که می توانند ذرات یا فوتونهای نور را به بار الکتریکی تبدیل کنند. هرچه شدت نور تابیده شده بر این عناصر الکترونیکی ریز بیشتر باشد، میزان الکتریسیته تولید شده توسط آنها نیز بیشتر می شود.
 • ساختار دوربین مدار بسته دیجیتال

  ساختار دوربین مدار بسته دیجیتال
  دوربین های مداربسته به طور معمولی از لنز (برای کانونی کردن تصویر بر روی حسگر حساس به نور)، حسگر، سیستم پردازش تصویر، سیستم تأمین توان الکتریکی و یک جعبه دربرگیرنده این تجهیزات تشکیل یافته اند
 • چگالی پیکسل در دوربین مداربسته

  چگالی پیکسل در دوربین مداربسته
  یکی معیارهای بررسی ساختار و کیفیت تصویر حسگرها، چگالی پیکسل است که از تقسیم تعداد پیکسل موثر بر اندازه حسگر به دست می آید و واحد آن مگاپیکسل سانتیمترمربع (MP/Cm2) است.