• وضوح تصویر در دوربین مداربسته

  مهم ترین انتظاراتی که از یک دوربین مداربسته امنیتی میرود، وضوح دوربین مداربسته و میزان روشنایی تصاویر ارایه شده توسط آن است. منظور از وضوح در واقع کمیتی است که نشان می دهد تصویری که توسط دوربین مداربسته ارایه شده است تا چه مقدار شفاف و خوانا است.
 • پردازشگر تصویر دوربین مداربسته

  در حالی که بیشتر بحث ها و مقایسه های جاری در مورد دوربین های مداربسته دیجیتالی، برروی لنزو اپتیک و حسگر تصویر آنها متمرکز شده است، به وظیفه ی پیچیده پردازش تصویر که کار پردازنده تصویر است، به عنوان مغاز دوربین مداربسته دیجیتال، کمتر توجه می شود
 • روش های از بین بردن نویز در دوربین مدار بسته

  بهترین روش از بین بردن نویزها، روشی است که با از بین بردن کمترین اطلاعات تصویر بیشترین نویز را از بین ببرد. بسیاری از دوربینها زمانی که با حساسیت های بالا عکس میگیرند، به شکل خودکار قبل از ذخیره سازی آن، سعی میکنند تا قسمتی از نویزها را با الگوریتم های مخصوص خود از بین ببرند.
 • روش های جلوگیری از ایجاد نویز در دوربین مداربسته

  نویز در وهله ی اول حاصل از اجزای الکتروتیکی تجهیزات دیجیتال است و سازندگان همواره با روشهای مختلف سعی داشته اند که اثرات مخرب و ناخوشایند. این پدیده را بی اثر و یا کاهش دهند و یکی از تفاوتهایی که در تجهیزات حرفه ای گران قیمت نسبت به تجهیزات معمولی مشاهده می شود.
 • عوامل ایجاد نویز دوربین مداربسته

  نویز به طور معمول در تصویر وجود دارد به این معنی که هرگز تصویر ثبت شده مانند واقعیت نیست، اما میزان آن میتواند آنقدر کم باشد که بتوان گفت وجود ندارد و یا آنقدر زیاد باشد که نتوان سوژه ی تصویر را تشخیص داد.
 • نویز تصویر در دوربین مداربسته

  نویز تصویر در دوربین مداربسته
  از عمده ترین نقایص تصویر دیجیتالی نویز در تصویر است که به تغییرات تصادفی در میزان نور و یا اطلاعات رنگی آن گفته می شود که می تواند در فرآیندهای مختلف، از دریافت نورتا نمایش آن ایجاد شود.
 • مثلث نوردهی در دوربین مداربسته

  مثلث نوردهی در دوربین مداربسته
  در دوربینهای مداربسته با ترکیب این سه آلمان، عددی معادل میزان نوردهی EV برای هر تنظیم به دست میآید. هر تغییری در این سه آلمان تأثیر مشخص و قابل اندازه گیری روی واکنش دو المان دیگر و در نتیجه روی تصویر نهایی خواهد داشت.
 • سرعت شاتر در دوربین مداربسته

  برای عکس و یا تصویری که توسط دوربین مداربسته گرفته می شود باید یک روندی طی شود که اصلی این کار توسط شاتر که در لنز دوربین مداربسته قرار دارد، انجام می شود. شاتر یک پرده ی متحرک است که در مقابل گیرنده تصویر قرار می گیرد که مانع رسیدن نور به آن میشود
 • دریچه ی دیافراگم دوربین مداربسته

  روزنه های دیافراگم مطابق استاندارد جهانی به ترتیب زیر درجه بندی شده است: 1-1، 4-2-8، 2-4-6، 5-8-11-16-22-32-45 و غیره که هر کدام ازا ین روزنه ها را یک درجه دیافراگم می نامند و ترتیب درجه های دیافراگم به صورت تصاعدی است.
 • حساسیت در دوربین مداربسته

  حساسیت در دوربین مداربسته
  مهمترین فاکتور انتخاب دوربین مداربسته حساسیت آن می باشد. حساسیت یک دوربین مداربسته مربوط به میزان نور جهت ایجاد تصویر است. هر چه دوربین مداربسته به مقدار نور کمتری برای ایجاد تصویر و پردازش آن نیاز داشته باشد،