• دوربین های صنعتی

  دوربین های مداربسته صنعتی که به آنها دوربین های مداربسته جعبه ای نیز گفته می شود، به طور عمده در محیط های صنعتی و یا محوطه ی باز کاربرد دارند. گستره ای از لنزهای دوربین های مداربسته ی صنعتی با قاب و یا بدون قاب در داخل و یا خارج ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
 • دوربین مدار بسته دام ثابت

  این نوع دوربین های مداربسته ثابت در داخل یک محفظه ی کروی شکل به نام دام یا گنبدی نصب می شوند و به دوربین های سقفی نیز معروفند. محفظه ی شیشه ای دوربین جهت جلوگیری از گرد و غبار بوده، به صورت حبابی و با هدف استفاده در مکان های اداری و مسکونی مسقف طراحی شده و در دو نوع نصب داخلی و خارجی موجود است
 • دوربین مدار بسته آنالوگ

  دوربین مدار بسته آنالوگ
  نحوه ی عملکرد و اصول تصویربرداری این دوربین های مداربسته تفاوتی با دوربین های مداربسته شبکه ندارد، تفاوت اصلی در نوع خروجی این دوربین های مداربسته است که برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از امواج آنالوگ استفاده می کند و سخت افزار آن رابط BNC و انواع کابل های کواکسیال همچون RG59 است
 • سیر تکاملی سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته

  سیر تکاملی سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته
  در ابتدای به کارگیری سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته، از ساده ترین نحوه ی اتصال یک سیستم آنالوگ یعنی اتصال مستقیم یک دوربین آنالوگ به یک مانیتور یا تلویزیون استفاده شد. پس از آن که ضرورتا نمایش تعداد دو یا بیشتر دوربین ایجاد شد. سوئیچ ها وارد بازار شدند که عهده دار این وظیفه شدند.
 • روش های بهبود کیفی تصاویر به دلیل کمبود یا نبود نور در دوربین مداربسته(قسمت هفتم)

  دوربین های مداربسته امنیتی مادون قرمز در محدوده های دمایی متفاوتی قادر به کار هستند. آب و هوای بسیار گرم و یا بسیار سرد، می تواند تاثیر به سزایی در عملکرد این تجهیزات داشته باشد.
 • روش های بهبود کیفی تصاویر به دلیل کمبود یا نبود نور در دوربین مداربسته(قسمت ششم)

  دوربین های مداربسته دید در شب این ویژگی را دارند که بتوانند فضای اطرافشان را در تاریکی کامل و در شرایطی که هیچ نوری وجود ندارد نیز ببیند. این دوربین های مداربسته منبع نور مخصوص به خود دارند که این منبع نور همان مادون قرمز است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود.
 • روش های بهبود کیفی تصاویر به دلیل کمبود یا نبود نور در دوربین مداربسته(قسمت پنجم)

  دوربین های مداربسته تحت شبکه ای که از فن آوری نوریاب استفاده می کنند، راه حل بی نقصی برای نظارت داخلی و خارجی در شرایط نوری اندک، به ویژه در مکان هایی که کاربران نیازمند اطلاعات رنگی در تصویر برای ارتقای شناخت و شناسایی اشیا هستند، ارائه می دهند.
 • روش های بهبود کیفی تصاویر به دلیل کمبود یا نبود نور در دوربین مداربسته(قسمت چهارم)

  در این روش نورهای محدود موجود در محیط (ستاره ها، ماه و یا مادون قرمز) را لنز شیئی که یک لنز معمولی است جمع آوری کرده و به استوانه کاتدی تقویت تصویر می فرستد. فوتون های نور در هنگام ورود به این استوانه به الکترون تبدیل می شوند.
 • روش های بهبود کیفی تصاویر به دلیل کمبود یا نبود نور در دوربین مداربسته(قسمت سوم)

  شیوۀ کار دوربین های مداربسته دید در شب در نتیجۀ داشتن محدوده ای از نور، مانند نور مهتاب و ستاره در حالت غیر فعال (تجهیزات دو کاره روز / شب) و یا نور مادون قرمز در حالت فعال (دوربین های مداربسته امنیتی مادون قرمز) است.
 • روش های بهبود کیفی تصاویر به دلیل کمبود یا نبود نور در دوربین مداربسته(قسمت دوم)

  با طراحی و استفاده مناسب از لامپ ها، انعکاس دهنده های نوری و حباب های با راندمان بالاتر می توان کیفیت روشنایی و به تناسب آن کیفیت تصاویر نظارتی را بهبود بخشید.