• دستگاه ضبط DVR دیجیتال کارتی

  این DVR، یک برد الکترونیکی قابل نصب بر روی درگاه PCI کامپیوتر بوده، حالت داخلی و یا به طور خارجی و از طریق ورودی USB، به کامپیوتر متصل می شود.
 • دستگاه ضبط دیجیتال تصاویر DVR و مشخصات آن

  DVR دستگاهی است که تصاویر آنالوگ را از دوربین مداربسته دریافت می کند و پس از تبدیل آنها به اطلاعات دیجیتال، آنها را ضبط می کند. معمول ترین حافظه ی مورد استفاده در این تجهیزات هارد دیسک های معمولی هستند
 • ضبط دیجیتال تصاویر دوربین های مداربسته

  در ضبط دیجیتال، هر تصویر به تعدادی از پیکسل ها یا نقاط تقسیم می شود. برای هر یک از این پیکسل ها مبدل آنالوگ به دیجیتال خصوصیات مختلف آن پیکسل مثل رنگ و روشنایی را به اعداد دیجیتال تبدیل می کند و مجموع اطلاعات این پیکسل ها با هم یک تصویر و مجموع تصاویر با هم و به ترتیب یک تصویر متحرک را تشکیل می دهند.
 • ضبط آنالوگ تصاویر دوربین های مداربسته (VCR)

  قدیمی ترین روش ضبط تصاویر دوربین های مداربسته استفاده از تجهیزات ویدئو پخش آنالوگ و یا همان VCRهای خانگی بوده است، که دیگر کاربردی در این صنعت ندارد و در حال حاضر از رده خارج شده محسوب می شوند. یکی از مشکلات VCRها زمان Take up (تاخیر دستگاه بین گرفتن دستور ضبط و شروع ضبط) نسبتا بالای آنها بوده است
 • دوربین های مداربسته ضد آب

  دوربین های مداربسته ضد آب
  به هر دوربین مداربسته که قاب آن طوری طراحی شده باشد که از نفوذ آب به آن جلوگیری کند دوربین مداربسته ضد آب می گویند. ممکن است خود لنز نیز ضد آب طراحی شود، اما در بیشتر موارد این قاب دوربین مداربسته است
 • دوربین های مداربسته اری

  دوربین های مداربسته اری
  این دوربین های مداربسته به صورن تخصصی با هدف دیدن با یک زاویه ی محدود طراحی شده اند. فاصله ی کانونی این دوربین های معمولا بالای 8 میلی متر است و در صورت دید در شب بودن، LEDهای دید در شب آن طوری طراحی شده اند که اشعه مادون قرمز را به صورت یک طیف فشرده تنها در جهت دید دوربین مداربسته منتشر کنند.
 • دوربین های مدار بسته مینیاتوری

  دوربین های مداربسته کوچکی هستند که برای استفاده شخصی و در سیستم های مداربسته ی کوچک به کار می روند. اکثرا لنز ثابت دارند و قیمت آنها ارزان است و به راحتی قابل پنهان کردن هستند.
 • دوربین مدار بسته پین هل

  دوربین های مداربسته ریزی هستند که بیشتر به عنوان دوربین مداربسته مخفی یا برای اهداف جاسوسی به کار می روند. این دوربین های در اشکال فریب دهنده ساخته می شوند.
 • دوربین های مداربسته آنالوگ با قابلیت چرخش و بزرگنمایی

  دوربین های مداربسته آنالوگ با قابلیت چرخش و بزرگنمایی
  دوربین های مداربسته چرخشی به دوربین های مداربسته گفته می شود که قابلیت چرخش دوربین مداربسته در جای خود به وسیله ی کنترل کننده یا به طور اتوماتیک در آن فراهم شده باشد. این دوربین های مداربسته بیشتر در مواقعی استفاده می شوند که نیاز است کاربر در صورت لزوم بتواند دوربین مداربسته را به هر جهت که می خواهد، بچرخاند
 • دوربین مدار بسته بولت (Bullet Camera)

  این دوربین های مداربسته با هدف استفاده در مکان های غیر مسقف طراحی شده اند و در دو نوع با لنز ثابت و با لنز فاصله ی کانونی متغیر ساخته می شوند، اما امکان نصب لنز خارجی ندارند. در موقع خرید چنین دوربین های مداربسته باید به اندازه ی لنز دوربین توجه شود.