• نحوه ی عملکرد NAS

  NAS یک تجهیز پر سرعت، کارآمد، تک منظوره و اختصاصی است که در قالب یک جعبه عرضه می شود. این تجهیز طوری طراحی شده است که به تنهایی کار کند و نیازهای خاص ذخیره سازی سازمان را با استفاده از سیستم عامل و سخت افزار و نرم افزار خود در بهترین حالت برآورده سازد.
 • منبع ذخیره ی متصل به شبکه ی NAS

  منبع ذخیره ی متصل به شبکه ی NAS
  NAS یا منبع ذخیره ی متصل به شبکه محلی برای ذخیره ی فایل هاست که برای سهولت ارائه ی سرویس به سرویس گیرنده ها به شبکه متصل شده است و به زبان ساده تر، NAS یک سرور است که تنها وظیفه ی ذخیره ی اطلاعات و به اشتراک گذاشتن آنها را بر عهده دارد. همان طور که در شکل زیر مشخص است
 • عملکرد DAS در دوربین مداربسته

  عملکرد DAS در دوربین مداربسته
  کارکرد تجهیزات DAS به طور کامل متفاوت است و به طور مستقیم به سرور یا کامپیوتر از طریق کابل متصل می شوند و قابلیت هایی مانند RAID را فراهم می کنند. با این تعریف، یک هارد دیسک که به تنهایی از طریق یکی از رابط های مشهور همانند SATA, IDE و یا SCSI به سیستم متصل شده است، می تواند یک DAS را تشکیل دهد.
 • آرایه ی پشتیبان دیسک های مستقل

  آرایه ی پشتیبان دیسک های مستقل
  RAID به معنای آرایه ی پشتیبان دیسک های مستقل است. این مفهوم را بار اول در سال 1987، تیمی سه نفره در دانشگاه کلیفرنیا به نام آرایه ی دیسک های پشتیبان ارزان مطرح کردند. در سال های بعد سازندگان سخت افزار آن را به صورت امروزی در آوردند تا توقع قیمت ارزان را از فن آوری RAID برطرف کنند.
 • گزینه های ذخیره سازی تحت شبکه در دوربین مداربسته

  در صورت نیاز به حجم فضای بیشتر در سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته، به کارگیری منابع ذخیره ی اضافه با اتصال مستقیم یا همان DAS ساده ترین راه است. قابلیت و امکان به کارگیری DAS را اغلب تامین کنندگان NVR/ DVR ارائه می دهند.
 • طریقه محاسبه ی حجم ذخیره سازی لازم در نصب دوربین مداربسته

  قدرت عملکردی بالا و پیشرفته وابسته به توانایی ضبط کننده ی تصاویر است، اما میزان حجم ذخیره سازی مورد نیاز را باید طراح به درستی تخمین زده باشد. حجم ذخیره سازی پایین، از کارایی سیستم می کاهد و حجم بیشتر از مقدار مورد نیاز نیز می تواند باعث اتلاف منابع و افزایش هزینه شود
 • ذخیره سازی تصاویر هیبریدی

  این تجهیز جهت ذخیره سازی تصاویر دیجیتال و آنالوگ ارسالی از دوربین های مداربسته ترکیبی در سامانه ای هیبریدی و بر روی حافظه های دیجیتال عمل می کند.
 • ذخیره سازی تصویر در سیستم های شبکه

  امروزه با به کارگیری روش های هوشمندانه، ضبط کننده ها قادر به تامین توان لازم با عملکرد بیشتر جهت بازیابی تصاویر هستند. رابط های کاربری پیشرفت کرده اند و قابلیت هایی همچون جستجوی ادراکی جهت مرور تصاویر بر اساس تقویم و مناسبت و کنترل های قابل انعطاف بازپخش، که به کاربر اجازه ی پرش به ساعت و روز خاصی یا به یک شماره ثانیه ی متغیر قبل از زمان اتمام ضبط را می دهد، به آنها افزوده شده است
 • سرورها

  سرورها یکی از مهم ترین اجزای شبکه هستند و مسئولیت ارائه خدماتی از قبیل انتقال فایل، سرویس های چاپ و غیره را بر عهده دارند. با افزایش حجم ترافیک شبکه، ممکن است برای سرور مشکلاتی بروز کند. در شبکه های بزرگ برای حل این مشکل، از افزایش تعداد تجهیزات سرور استفاده می شود
 • کدگذار ویدئویی چیست؟

  کدگذار ویدئویی چیست؟
  کدگذارهای ویدئویی کمک می کنند تا بتوان سیستم های امنیتی آنالوگ را به راهکارهای مبتنی بر IP تبدیل کرد. کدگذارهای تصویری به خروجی سیستم نظارت تصویری آنالوگ همچون دوربین مداربسته آنالوگ متصل می شوند و می توان به تمامی مزیت های تکنولوژی دیجیتال بدون هزینه ی بالا در سیستم های آنالوگ دست یافت.